omidam
20 بهمن 1401 - 15:24

۱۲کیلومتر از پروژه باند دوم سلطانیه-قیدار-کبودرآهنگ افتتاح شد

زنجان-مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان گفت: همزمان در ایام‌الله دهه فجر۱۲کیلومتر از پروژه باند دوم سلطانیه-قیدار-کبودرآهنگ افتتاح شد و۳۰کیلومتر ازاین پروژه سال آینده به بهره‌برداری خواهدرسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر اسماعیلی از وجود ۵۸۲۷ کیلومتر راه در استان زنجان خبر داد و افزود: براساس سطح‌بندی، این استان ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۱۴ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۹۷۳ کیلومتر راه فرعی و ۴۲۰۰ کیلومتر راه روستایی دارد.

وی از اجرای هفت پروژه ملی در بخش راه، توسط اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان زنجان خبر داد و گفت: پروژه محور زنجان به بیجار، پروژه محور سلطانیه - قیدار و کبودرآهنگ، پروژه محور سه راهی سلطانیه -ابهر به تاکستان، پروژه محور سه راهی طارم به منجیل، پروژه محور زنجان- شفت و ملاسرا در شهرستان طارم، پروژه محور درام به کلور در شهرستان طارم و پروژه بعدی محور تبدیل راه فرعی به اصلی محور قیدار به ابهر پروژه‌های در دست اقدام این اداره است.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه در ایام‌الله دهه فجر یک پروژه در بخش راه افتتاح شد، تصریح کرد: در ایام‌الله دهه فجر ۱۲ کیلومتر از پروژه احداث باند دوم سلطانیه- قیدار -کبودرآهنگ افتتاح شد و ۳۰ کیلومتر هم از این پروژه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و براساس برنامه ریزی انجام شده در سال ۱۴۰۲ نیز ۷۰ کیلومتر از پروژه‌های در دست اجرای اداره کل راه‌وشهرسازی تکمیل و به مردم استان تحویل داده می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه اکثر پروژه‌های راه‌سازی در استان زنجان بین استانی بوده و عمدتاً بخشی از کریدورهای حمل و نقلی کشور است، ابراز کرد: پروژه زنجان به بیجار ارتباط استان زنجان با استان کردستان را تسهیل می‌کند، محور زنجان به دندی محور ارتباطی زنجان با استان آذربایجان غربی و پروژه محور سه راهی سلطانیه و کبودرآهنگ هم ارتباط استان زنجان با استان همدان را تسهیل خواهد کرد و همچنین پروژه محور بناب به منجیل نیز راه ارتباط با استان گیلان را بهبود خواهد بخشید.

مدیرکل راه‌وشهرسازی استان زنجان، به سهم راه‌های استان زنجان از میانگین کشوری اشاره کرد و متذکر شد: ۷.۱ درصد از آزادراه‌های کشور در این استان قرار دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029832