omidam
20 بهمن 1401 - 12:14

از فجر ۱۴۰۰ تا بهمن ۱۴۰‌۱ در شهرستان گناباد چه گذشت؟

از فجر ۱۴۰۰تا ۱۴۰۱ در گناباد شاهد دستاوردهای بسیاری بودیم که از جمله این دستاوردها آبرسانی به روستاهای اقماری، گازرسانی وبرق رسانی به تمام روستاهای گناباد می‌توان اشاره کرد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد ، دهه فجر انقلاب اسلامی یکی از بهترین فرصت‌ها جهت بیان دستاوردهای نظام و خدمات ارائه شده به مردم است؛ و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند از جهاد تبیین برای مردم سخن بگویید لذا دهه فجر بهترین فرصت برای تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی است.

در همین راستا و به مناسبت دهه فجر طی گزارشی به برخی خدمات صورت گرفته از فجر 1400 تا فجر 1401 در شهرستان گناباد پرداخته ایم.

رضا نصیری فرماندار گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد اظهار داشت: طی دو سال اخیر شاهد سیل در این شهرستان بودیم که در چند نقطه به دلیل نبود پل مناسب خسارت‌هایی را به همراه داشت و در یک سال اخیر 4 پل شروع به کار شده و یک مورد نیز تکمیل است که بیش از 80 درصد هزینه این پل ها توسط دولت پرداخت شده است.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین پروژه های چند دهه اخیر شهرستان گناباد فرودگاه این شهرستان است که در این ماه به بهره برداری و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.

فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: برای این فرودگاه  600 میلیارد تومان هزینه شده که به‌زودی توسط قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح و پرواز هواپیماهای 49 نفره برای مسیر گناباد تهران را شاهد خواهیم بود.

بهره برداری از 757 طرح مخابراتی در خراسان رضوی

نصیری عنوان کرد: افتتاح فرودگاه گناباد به 12 شهرستان که در فاصله کمتر از 2 ساعت با آن هستند خدمات رسانی خواهد کرد که این مهم کام مردم جنوب خراسان رضوی را شیرین می‌کند.

وی افزود: سند توسعه شهرستان گناباد نیز در دو مرحله بازنگری شده و با محوریت گردشگری ، معدن و سایر قابلیت های شهرستان در حال انجام می باشد.

فرماندار گناباد بیان کرد: در فجر 1401 در شهرستان گناباد 210 طرح با اعتبار 190 میلیارد تومان به بهره برداری و در خدمت مردم قرار گرفت.

16 میلیارد تومان اعتبار آبرسانی به روستاهای اقماری

جواد سالاری، رئیس اداره آب و فاضلاب گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بیشترین میزان آب شهرستان گناباد از فاصله 120 کیلومتری به این شهرستان می‌رسد که بعد از خط انتقال آب سد دوستی دومین خط انتقال آب در سطح استان حساب می‌شود.

وی ادامه داد: نگهداری از این خط جهت در اختیار قرار دادن آب شرب مناسب به شهروندان از موضوعات مهم بوده که از فجر 1400 تا کنون 4700 متر از این خط اصلاح صورت گرفته است.

رئیس اداره آب و فاضلاب گناباد خاطرنشان کرد: آب رسانی به روستاهای اقماری گناباد از موضوعات دیگری بوده که از فجر سال گذشته تا امروز اقدامات آن انجام شده و پیمانکار مشخص گردیده که با اعتبار بیش از 16 میلیارد تومان اجرایی می شود.

سالاری بیان کرد: 17 هزار 300 متر توسعه شبکه روستایی و شهری در این مدت داشته ایم و مخزن آب 1000 مترمکعبی آب شهر روشناوند نیز 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

اعتبارات شهرستان گناباد افزایش داشته است

ابوالفضل شاکری، معاون هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری گناباد نیز در گفت‌وگو با تسنیم اظهارداشت: در سال جاری اعتبار تملک و دارایی شهرستان گناباد 37 میلیارد و 281 میلیون تومان بوده و اعتبار متوازن شهرستان نیز 28 میلیارد و 943 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: در همین مدت 2 میلیارد و 141 میلیون تومان به شهرداری های شهرستان اختصاص یافته ، 6 میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان تخصیص یافته است.

معاون هماهنگی و امور عمرانی فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: کل اعتبارات ابلاغی سال جاری گناباد 74 میلیارد و 560میلیون تومان بوده که در یک مورد پست برق 132 کیلوواتی این شهرستان 70 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته که خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم است.

شاکری عنوان کرد: از دیگر اعتبارات می‌توان به اختصاص 97 میلیارد تومان اعتبارملی به فرودگاه و 30 میلیارد تومان اعتبار سفر ریاست جمهوری به استان جهت قنات قصبه اشاره کرد.

دومین شهرستان در افتتاح طرح نهضت ملی مسکن هستیم

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد نیز در گفت‌وگو با تسنیم اظهاداشت: ساخت مسکن برای جوانان امروز اولویت کاری دولت سیزدهم بوده که در همین راستا از فجر گذشته تا امروز با شروع طرح نهضت ملی مسکن 10453 نفر ثبت نام داشته ایم که 7114 نفر فرم جیم آنها سبز و 3478 نفر تایید نهایی شده اند.

ناصر چیتگر ادامه داد: 2187 نفر در شهرستان گناباد در 6 سایت زمین تحویل آنها شده که 1568 نفر در شهر گناباد،407 نفر در شهر کاخک و 217 نفر در شهر بیدخت زمین دریافت کرده اند. رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد تصریح کرد: در طرح نهضت ملی مسکن 148 پروانه صادر و معرفی به بانک شده اند،104 واحد فنداسیون آن ریخته شده ،80 واحد در مرحله سقف هستند و 24 واحد به مرحله نازک کاری رسیده اند.

چیتگر خاطرنشان کرد: در دهه فجر 1401 به عنوان دومین شهرستان خراسان رضوی شاهد افتتاح 80 واحد نهضت ملی مسکن در گناباد خواهیم بود که برکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شهروندان خانه دار خواهند شد.

افزایش مجتمع های فرهنگی در گناباد

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گناباد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در دهه فجر امسال شاهد افتتاح شهر دخت(شهر دختران) در این شهرستان خواهیم بود که برای اولین بار بانوان دارای مکانی اختصاصی که شامل بخش های کافه کتاب،حسینیه هنر، مرکز مشاوره و خانه حجاب می باشد خواهند بود.

جواد عبدالهی افزود: به برکت انقلاب اسلامی در شهرستان گناباد امروز این شهرستان دارای 4 مجتمع فرهنگی با زیربنای 6 هزار متر مربع است و در قبل از انقلاب این شهرستان دارای یک بابت کتابخانه بوده که امروز به 14 باب افزایش یافته و در خدمت مردم می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد خاطرنشان کرد: 22 موسسه، انجمن قرآن و عترت، انجمن فرهنگی و هنری، آموزشگاه آزاد هنری، سینما و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی، 22 کانون آگهی و تبلیغات و نشریه محلی و چاپخانه، 6 پایگاه اطلاع رسانی دارای مجوز و شرکت سینمایی و 89 کانون فرهنگی و هنری مساجد نیز در این شهر فعالیت دارند.

96 روستای گناباد دارای برق هستند

مهدی رستمی پور، رئیس اداره برق شهرستان گناباد نیز در گفت‌وگو با تسنیم اظهارداشت: امروز به برکت انقلاب تمامی شهر ها و روستاهای ما برق دار بوده و در حال کیفیت بخشی ارائه خدمات به مردم هستیم.

وی افزود: در قبل از انقلاب شهرستان گناباد فقط 34 کیلومتر خط انتقال برق فشار متوسط داشته که امروز این مهم به یک هزار و 224 کیلومتر و فشار ضعیف از 13 به 730 کیلومتر رسیده است.

رئیس اداره برق گناباد بیان کرد: امروز نزدیک به 52 هزار نفر مشترک برق در گناباد داریم که این مهم در قبل از انقلاب یک هزار و 880 مشترک بوده است و هم اکنون 96 روستای شهرستان دارای برق می باشند.

پرداخت 17 میلیارد ریال مستمری به 1750 خانوار نیازمند

علی آراسته، رئیس اداره بهزیستی گناباد نیز اظهارداشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهزیستی را حمایت از نیازمندان و معلولان و تصویب قوانین متعدد برای حمایت از این قشر، حمایت مادی و معنوی از سه هزار و 200 خانوار تحت پوشش، پرداخت 17 میلیارد ریال مستمری به هزار و 750 خانوار نیازمند، حمایت از توان یابان برای حرفه آموزی و ارایه خدمات گسترده توان بخشی و پزشکی در چهار مرکز به مددجویان تحت پوشش، ذکر کرد.

وی ادامه داد: از فجر 1400 تاکنون در راستای کمک به مسکن محرومین 34 میلیارد ریال کمک های بلاعوض پرداخت شده است که 90 درصد محرومین و مددجویان تحت پوشش این اداره متقاضی مسکن هستند.

رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: از مجموع 2 هزار و 250 نفر از توان یابان تحت پوشش اداره بهزیستی گناباد، هزار و 13 نفر در مجموع ماهانه چهار میلیارد و 920 میلیون ریال مستمری دریافت می کنند و سه میلیارد و 200 میلیون ریال هم یارانه خرید خدمت بابت خدمات به شاغلان 6 مرکز توان یابی در این شهرستان پرداخت می شود.

به‌زودی تمام روستاهای گناباد گازدار می‌شوند

اکبر نجاتی، رئیس اداره گاز شهرستان گناباد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهارداشت: این شهرستان در قبل از انقلاب دارای گاز نبوده و از سال 1387 با نگاه عادلانه محور نظام جمهوری اسلامی گاز رسانی به این شهرستان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: با اجرای یک هزار و 81 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز رسانی در گناباد طی 14 سال گذشته، همه چهار شهر و 55 روستای شهرستان گناباد به شبکه گاز پیوستند.

رئیس اداره گاز گناباد عنوان کرد: با اختصاص اعتبار 570 میلیارد ریال شبکه گاز این شهرستان گسترش یافته و تعداد 13 روستای بخش کاخک به گاز دسترسی خواهند داشت که با اتمام این پروژه روستایی بدون گاز در گناباد نخواهد داشت.

انتهای پیام/282/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1029328