omidam
20 بهمن 1401 - 13:47

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ۱۴۰۰ شهر برگزار می‌شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در ۱۴۰۰ شهر و ۳۸ هزار روستا برگزار خواهد شد که در تهران این مراسم از ساعت ۹ و نیم صبح آغاز و سخنران آن رئیس‌جمهور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدحسین موسی پور در نشست خبری راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ به تشریح برنامه‌های این روز پرداخت و گفت: راهپیمایی امسال بعد از دو سال شرایط کرونایی با حضور باشکوه مردم برگزار می‌شود. این مانور قدرت اجتماعی نمایش وحدت و انسجام و همدلی اقوام و گروه‌های سیاسی و یک انسجام ملی است. این مراسم در دوازده مسیر با مبدا ۱۲ مسجد تا مقصد میدان آزادی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این راهپیمایی از ساعت ۹ و نیم صبح روز شنبه در یک هزار و ۴۰۰ شهر و ۳۸ هزار روستا آغاز خواهد شد. ۲۰۰ خبرنگار خارجی این مراسم را پوشش خواهند داد. رسانه‌های داخلی و صدا و سیما نیز با ۳۵۰ گروه خبری به پوشش این مراسم خواهند پرداخت. سخنران جشن ۲۲ بهمن در تهران حجت‌الاسلام رئیسی خواهد بود.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: آنچه در بهمن ۱۳۵۷ رخ داد با هیچ رویداد مشابهی در دنیا قابل مقایسه نبود. قیام ایران جشن نهضت انبیا و ادامه راه غدیر و بعثت بود. تحلیلگران جهان انقلاب ایران را قابل وقوع پیش بینی نمی‌کردند چرا که جهان در مقطع زمانی انقلاب اسلامی در جهت نفی دین و اخلاق بود. انقلاب اسلامی در چنین شرایطی با اتکا به آموزه‌های دینی و اخلاقی دستوری یک فقیه دینی رقم خورد و حرکت بشریت را تغییر داد و الگوی مردم سالاری دینی را به جهان عرضه کرد.

موسی پور گفت: در هندسه امنیت ملی و سیاست بازدارندگی جمهوری اسلامی حضور مردم اهمیت فراوانی دارد به همین دلیل دشمن دنبال ناامید کردن مردم است. حوادث پاییز ۱۴۰۱ به واقع جنگ احزاب در ایران بود.

رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: ایران مستقل‌ترین حاکمیت و کشور دنیا را دارد. در حالی که اروپایی‌ها بدون اجازه آمریکا نمی‌توانند کوچک‌ترین تصمیمی مثلاً درباره حمایت جنگ افزاری از اوکراین بگیرند. آنان حتی در عملکرد حقوق بشری خود که ادعای آن را دارند نشان دادند حاضر به برداشتن تحریم‌ها ظالمانه برای امدادرسانی به مردم زلزله‌زده سوریه و ترکیه نیستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029570